O firmie

Kobiety Zdjęcie z dwójka dzieci.W służbie ludzkości.

Nasza misja

Stworzenie jednej z najlepszych na świecie niezależnych firm farmaceutycznych, odnoszącej sukcesy w obszarze badań i rozwoju, produkcji i dystrybucji szerokiej gamy wysokiej jakości, przystępnych cenowo leków dla pacjentów, świadczeniodawców, płatników i instytucji na całym świecie.

Chcemy zawsze spełniać światowe wymagania regulacyjne dotyczące jakości i zgodności. Cenimy i szanujemy naszych pracowników, partnerów biznesowych, dostawców, klientów i społeczności, którym służymy, podczas pracy z odpowiedzialnością i uczciwością we wszystkim, co robimy.

 

Spółka Apotex Inc., założona w 1974 r., jest największą kanadyjską firmą farmaceutyczną. Przedsiębiorstwo, które na początku zatrudniało dwie osoby i zajmowało 460 metrów kwadratowych powierzchni, znacznie się rozrosło. Obecnie w sektorach badań, rozwoju, produkcji i dystrybucji na całym świecie pracuje ponad 10 000 osób. W należących do Grupy Apotex zakładach w Kanadzie zlokalizowanych w Richmond Hill, Toronto, Etobicoke, Brantford, Windsor i Winnipeg na prawie 280 tys. metrach kwadratowych pracę znalazło 5 500 osób. Apotex produkuje ponad 300 leków generycznych w około 4000 dawek i postaci, które w Kanadzie są wypisywane na ponad 89 milionach receptach w ciągu roku, co stanowi najwyższy wskaźnik na rynku farmaceutycznym w kraju.

Dziś Apotex jest niezastąpionym i zaufanym członkiem kanadyjskiego środowiska medycznego. Leki produkowane przez firmę można znaleźć w praktycznie każdej aptece i zakładzie opieki zdrowotnej w Kanadzie, a poza tym są one eksportowane do ponad 115 krajów na całym świecie. Eksport stanowi coraz istotniejszą część ogólnej wielkości sprzedaży. Apotex ma również ustaloną pozycję, między innymi, w Australii, Belgii, Czechach, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii, Polsce i wielu innych. Pracownicy służby zdrowia na całym świecie polegają na produktach Apotex, które charakteryzują się wysoką jakością i dobrą ceną.

Choć podstawowa działalność firmy to opracowywanie i produkcja leków generycznych, sukces Apotex umożliwił też dywersyfikację obejmującą kilka innych dziedzin powiązanych ze zdrowiem. Firmy z Grupy Apotex Pharmaceutical zajmują się prowadzeniem badań, opracowywaniem, wytwarzaniem i dystrybucją chemikaliów czystych, leków wydawanych bez recepty oraz sprzedawanych pod własną marką, a także jednorazowych wyrobów z tworzyw sztucznych stosowanych w celach leczniczych.

Roczna wartość sprzedaży firm należących do Grupy Apotex na świecie przekracza 2 mld dolarów kanadyjskich.